Haber

İYİ Parti, Kızılay’ın İzmit’teki binasını sordu

KOCAELİ (İGFA) –İYİ Parti Basından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Buğra Yiğit Kılıç, Kızılay genel merkezine bağlı olduğu iddia edilen ve SGK’nın arkasında bulunan 18 boş dairenin neden yapıldığını açıklayarak eleştirilerini yetkililere yöneltti. İzmit Sahilyolu Mahallesi Aydın Sokak’ta depremzedeler için kullanılmıyor.

Kızılay’ın asli görevini yapmasını ve bu konutları bir an önce depremzedelerin hizmetine sunmasını talep ettiklerini belirten Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, “Kızılay’ın İzmit’teki binası.
Depremzedelere verilmeyecek mi?” O sordu.

DEPREM MAĞDURLARINA MUHTEMELEN VERİLMEZ

Neredeyse tüm devlet yurtları depremzedeler için açıkken, yardımlar toplanıp evlerine yerleştirilirken Kızılay’ın ne yaptığını anlamanın mümkün olmadığını belirten Kılıç, “Evet, İzmit Plajyolu Mahallesi Aydın Sokak’ta bulunuyor. SGK’nın arkasında bulunan 18 daireli dev apartman depremzedelere maalesef verilmiyor.Yeni yapılan bu apartman hayırlı olsun diye boş bırakılıyor.Türkiye seferberlik ilan ederken depremzedeler dünyanın dört bir yanında konut arıyor. Kızılay asli görevini yapıyor ve bu konutların bir an önce depremzedelerin hizmetine sunulmasını talep ediyoruz” dedi.

salihli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu