Dağdan evlere doğru yuvarlanan kayalar, bölge sakinlerine korkulu anlar yaşattı.
![](https://haber-sereflikochisar.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/dagdan-evlere-dogru-yuvarlanan-kayalar-bolge-sakinlerine-korkulu-anlar-yasatti-BrzCP4h7.webp)
Dağdan meskenlere yuvarlanan kayalar mahalleliyi tedirgin etti
Orada oturan bir kadın o anları çığlıklar atarak kaydetti.
ANTALYA – Antalya’nın Alanya ilçesinde dağdan koparak evlerin üzerine yuvarlanan dev kayalar panik yarattı. Korku anları yaşayan konutta oturan bir kadın çığlık atarak o anları cep telefonuyla kaydetti.
Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nin kuzeyinde bulunan Gözüçüklü Köyü’ndeki Cebeli Reis Dağı’ndan kopan kaya kütleleri, hızla dağ eteklerindeki konutlara doğru ilerledi. O an evlerinde yaşayan vatandaşlar büyük tedirginlik yaşarken, mahalleli bir bayan cep telefonuyla bağırarak o anları kaydetti. Kayaların bir kısmı konutlara çok yakın bir kısma düştü.
Kayaların yuvarlanmasının nedeni şu anda bilinmezken, jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Bölgede dinamit patlatıldığı bildirildi.