Ekonomi

ABD Dijital Ticaret Odası SEC’e dava açtı

Investing.com – Büyük kripto şirketlerinin oluşturduğu ABD Dijital Ticaret Odası, ülkedeki kripto piyasalarını ve yatırımcıları uzun süredir tehdit eden ve bunu düzenlemeyi seçen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC) ve Lider Gary Gensler’a dava açtı. yaptırımlar.

SEC’in ABD’de kripto piyasası üzerindeki baskı her geçen gün artıyor. Buna bir son vermek isteyen Dijital Ticaret Odası üyeleri, düzenleyiciye dava açtı ve SEC’in Wahi davasındaki birkaç kripto varlığını herhangi bir somut ilgisi olmayan menkul kıymetler olarak kabul etmesinin adil olmadığını gördü.

Dava, SEC-Wahi davasını reddetmek ve ajansın bir yasaya dayanmadan yorumlayıcı kural dayatma girişimlerine son vermek için Washington’un Batı Bölgesi Bölge Mahkemesinde açıldı.

SEC’in kripto varlıklar üzerindeki yetkisi sorgulanıyor

SEC ve diğer ABD kurumlarının kripto endüstrisi üzerindeki baskısı son zamanlarda önemli ölçüde arttı. Bu duruma tepki göstermeye başlayan şirketler, kurumlarının kural koyma yetkisi olmamasına ve kripto şubesine ilişkin düzenlemelerinin ABD Kongresi’nden geçmemesine rağmen başta SEC olmak üzere düzenleyici kurumlar üzerinde baskı kuruyor. davalar ve yaptırımlar yoluyla piyasaya

İki şirket ABD’de SEC’e karşı savaşmaya kararlıyken madeni para tabanı ve Paxos öne çıkıyor. Bunun yanı sıra SEC dalgalanmaile davadevam ederken gri tonlamalıBYF başvurusuna olumsuz yanıt gelmesine rağmen kurum aleyhine dava açmıştır.

ABD’de kripto piyasaları üzerindeki baskı, geçtiğimiz günlerde gündemin değerli konularından biri haline geldi. Pek çok uzman, bu düşmanca tutumun ABD’nin finansal teknoloji alanında geri kalmasına neden olacağını ve teknolojinin Asya ülkelerinin liderliğinde gelişeceğini düşünüyor. Zira ABD’deki baskı ve belirsizlik ortamında birçok şirket kademeli olarak ülkedeki faaliyetlerini kapatma kararı aldı.

Ayrıca, ilk Hong KongAsya ülkeleri başta olmak üzere, son günlerde kripto endüstrisine yönelik dostane düzenlemelere hazırlanıyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu