Haber

Mehmet Ali Birand kabri başında anıldı

USTA Gazetecisi Mehmet Ali Birand, ölümünün 10. yılında kabri başında anıldı.

Mehmet Ali Birand’ın Anadolu Hisarı Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anmaya Mehmet Ali Birand’ın eşi Cemre Birand, oğlu Umur Birand ve çalışma arkadaşları katıldı. Birand’ın mezarına ailesi tarafından ‘Memoş’ yazılı küçük bir çelenk bırakıldı. Anmada Birand için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

“BAKACAĞIM YERDE BABAMIN YAPTIĞI BİR ESER GÖRÜYORUM”

Babasının ölümünün etkilerini hala üzerinden atamadığını belirten Umur Birand, “Her yıl aynı tarihte görev yapan arkadaşlarının ve ailesinin onu anmak için buraya gelmesi bizim için çok önemli bir olay. Benim için çok önemli ve duygusal bir gün. Bu duyguları tarif etmem zor. Çünkü ölümünün travması hâlâ bir trajedi. “Dün gibi hatırlıyoruz. Nereye baksam öğrencilerinden babamın bir eserini görüyorum” dedi.

“KEŞKE BİZİMLE OLSA”

Gazeteci Hasan Cemal, “Birand benim en yakın arkadaşımdı. Yıllarca birlikte olayların peşine düştük. Gazetecilik hevesi hiç azalmadı. Türkiye’nin en değerli insanlarından biriydi. Onu çok özlüyorum. Keşke aramızda olsaydı. Özellikle Türkiye’de. Gazeteciliğin ölümcül darbeler aldığı bu dönemde gazeteciliği hâlâ ayakta… “Onu yaşatmak için çok büyük şeyler yapabileceğine inandım. Keşke yanımızda olsaydı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu